Ο Κουλούρης πέτυχε με πλασέ στην κίνηση το πρώτο επίσημο γκολ του με την Πόγκον
![Ο Κουλούρης πέτυχε με πλασέ στην κίνηση το πρώτο επίσημο γκολ του με την Πόγκον](https://www.sport24.gr/img/866/10122071/702000/we480/480/koulouris1.jpg)
Ο Ευθύμης Κουλούρης πέτυχε το πρώτο του επίσημο γκολ με τη φανέλα της Πόγκον Στσέτσιν ανοίγοντας το σκορ απέναντι στη Βάρτα Πόζναν στην πρεμιέρα της Ekstraklasa.
Ο Ευθύμης Κουλούρης ξεκίνησε βασικός για τον Πόγκον Σέστσιν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Πολωνίας, με την ομάδα του Έλληνα επιθετικού να αντιμετωπίζει την Βάρτα Πόζναν.
Ο Κουλούρης μάλιστα άνοιξε λογαριασμό στο 36ο λεπτό. Ο Βεντριχόβσκι έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο 27χρονος επιθετικός με ωραίο πλασέ στην κίνηση σκόραρε.
Μάλιστα, πριν από λίγες μέρες είχε πετύχει δύο γκολ σε φιλικό ξανά με αντίπαλο την Βάρτα Πόζναν.