ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Διαμαντάκος με δύο γκολ και μία ασίστ σε επτά λεπτά οδήγησε την Κεράλα Μπλάστερς σε μεγάλη ανατροπή

TWITTER

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος πέτυχε δύο γκολ κι έβγαλε μία ασίστ στη νίκη της Κεράλα Μπλάστερς επί της Γκόα με ανατροπή στο τέλος.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος έκανε απίθανα πράγματα στη μεγάλη ανατροπή της Κεράλα Μπλάστερς επί της Γκόα και τη νίκη με 4-2 για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ινδίας, που την έφερε από πάνω στη βαθμολογία.

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε δύο γκολ κι έβγαλε μία ασίστ μέσα σε επτά λεπτά στο τέλος του αγώνα, φέρνοντας μόνος του τα πάνω κάτω.

Στο 81ο λεπτό εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι κι ισοφάρισε σε 2-2 και τρία λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε λάθος του τερματοφύλακα κι από κοντά έκανε την ανατροπή. Στο 88' έγινε δημιουργός για το τελικό σκορ του Φέντορ Τσέρνιχ.