ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ο Διαμαντάκος έκανε σεφτέ στα γκολ στην ήττα της Ασντόντ

TWITTER

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με επτά γκολ, ο Δημήτρης Διαμαντάκος σημείωσε το πρώτο του για την Άσντοντ, αλλά δεν απέτρεψε την εντός έδρας ήττα από τη Μακάμπι Πετάχ Τίκβα για το πρωτάθλημα Ισραήλ.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος σημείωσε το πρώτο τέρμα του με τη φανέλα της Άσντοντ, όμως η ομάδα του ηττήθηκε 3-4 εντός έδρας από τη Μακάμπι Πετάχ Τίκβα και κινδυνεύει να μπλεχθεί σε μάχη παραμονής στην πρώτη κατηγορία του πρωταθλήματος Ισραήλ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 1-0 και 4-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι έδωσαν μάχη για να πάρουν έστω το βαθμό της ισοπαλίας. Το τρίτο πέναλτι που κέρδισαν (με το πρώτο έγινε το 1-1, στο δεύτερο απέτυχαν) μετέτρεψε σε γκολ ο Έλληνας επιθετικός, μείωνοντας σε 3-4.

Ο αγώνας είχε επτά λεπτά καθυστερήσεις, αλλά αντί για γκολ στον επιπλέον χρόνο, οι δύο ομάδες δέχθηκαν από μία κόκκινη κάρτα.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Διαμαντάκου σε έξι αγώνες στο Ισραήλ από τον Ιανουάριο, όταν παραχωρήθηκε δανεικός από τη Χάιντουκ.