ΠΟΛΩΝΙΑ

Ο ασταμάτητος Κουλούρης πέτυχε χατ τρικ σε δώδεκα λεπτά για την Πόγκον, ασίστ ο Κούτρης

POGONSZCZECIN.PL

Ο φορμαρισμένος Ευθύμης Κουλούρης πέτυχε τρία γκολ σε δώδεκα λεπτά στη νίκη της Πόγκον κόντρα στη Ρουχ για την Ekstraklasa. Ο Λεονάρντο Κούτρης έβγαλε ασίστ στο τρίτο γκολ του Έλληνα φορ.

Ο Ευθύμης Κουλούρης έπιασε ξανά σπουδαία φόρμα και οδήγησε την Πόγκον σε θρίαμβο 5-0 επί της Ρουχ για την 28η αγωνιστική της Ekstraklasa με χατ τρικ.

Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε λογαριασμό στο 47' με κοντινή προβολή για το 3-0, ακολούθησε σουτ από το ύψος του πέναλτι στο 55' και στο 59', έπειτα από σέντρα του Λεονάρντο Κούτρη από αριστερά, έκανε το 5-0.

Ο 28χρονος διεθνής έφτασε τα δώδεκα γκολ στο πρωτάθλημα σε 27 αγώνες (έχει και δύο ασίστ), τα 17 συνολικά και τα πέντε στα τελευταία επτά παιχνίδια όλων των διοργανώσεων.

Ο Κούτρης έβγαλε την πρώτη ασίστ του στην Ekstraklasa σε 27 αγώνες, ενώ έχει και δύο στα προκριματικά του Europa Conference League.

Pogoń Szczecin 3-0 Ruch Chorzów - Efthymis Koulouris 47' (Polish Ekstraklasa)
by u/4gjdtokurwa in soccer
Pogoń Szczecin 4-0 Ruch Chorzów - Efthymis Koulouris 54' (Polish Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin 5-0 Ruch Chorzów - Efthymis Koulouris hat-trick 59' (Polish Ekstraklasa)