ΣΚΩΤΙΑ

Ντεμπούτο με γκολ ο Τσόλακ και χαμός στο Άιμπροξ στο φιλικό της Ρέιντζερς κόντρα στην Τότεναμ

PRINTSCREEN

Ο Αντόνιο Τσόλακ έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο του στη φιλική αναμέτρηση της Ρέιντζερς κόντρα στην Τότεναμ σκοράροντας στο 24' και τρελαίνοντας το Άιμπροξ.

Το ανεπίσημό του ντεμπούτο με τη φανέλα της Ρέιντζερς έκανε ο Αντόνιο Τσόλακ. Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ έπαιξε για 90 λεπτά στη φιλική ήττα με 2-1 από την Τότεναμ.

Μάλιστα, το ντεμπούτο του Τσόλακ ήταν ονειρεμένο. Στο 24ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν την μπάλα στην περιοχή ο Ταβιερνιέρ έκανε το τακουνάκι και ο Κροάτης στράικερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, με το Άιμπροξ να τρελαίνεται.

Για την ιστορία, η Τότεναμ κατάφερε να κάνει την ανατροπή με δύο γκολ του Χάρι Κέιν στο 50 και στο 57'.