ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νότια Κορέα - Κολομβία: Δίχως νικητή το φιλικό των Ίνμπομ Χουάνγκ και Χάμες Ροντρίγκες, σκόραρε ο δεύτερος

Ο Ίνμπομ Χουάνγκ και ο Χάμες Ροντρίγκες αγωνίστηκαν βασικοί στο ισόπαλο 2-2 ανάμεσα στη Νότια Κορέα και την Κολομβία με το δεύτερο να βρίσκει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε το φιλικό μεταξύ της Νότιας Κορέας και της Κολομβίας με τους Ίνμπομ Χουάνγκ και Χάμες Ροντρίγκες να αγωνίζονται βασικοί.

Το τελικό 2-2 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων με τον Ίνμπομ Χουάνγκ να αγωνίζεται όλο το παιχνίδι και τον έτερο μέσο του Ολυμπιακού να βγαίνει αλλαγή στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Σον με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (στο 10ο λεπτό και στο 45+2') έδωσε το προβάδισμα στη Νότια Κορέα.

Ο Χάμες Ροντρίγκες με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου μείωσε σε 2-1. Ο Βαλόγες γύρισε την μπάλα από τα δεξιά και ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού πλάσαρε στην κίνηση για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Η Κολομβία συνέχισε να πιέζει και στο 49' έφτασε στην ισοφάριση με τον Καρασκάλ. Στη συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε κάτι με το 2-2 να μένει ως το τέλος.