ΑΓΓΛΙΑ

Νόριτς - Μπέρμιγχαμ 3-1: Ο Τζόλης σκόραρε για πρώτη φορά απ' τον Αύγουστο

COSMOTE

Ο Χρήστος Τζόλης επέστρεψε στα γκολ έπειτα από τους δύσκολους μήνες που πέρασε, με ένα υπέροχο πλασέ στη νίκη της Νόριτς επί της Μπέρμιγχαμ για την Championship.

Ο Χρήστος Τζόλης βρήκε το γκολ που έψαχνε τόσο καιρό, στη νίκη της Νόριτς με 3-1 επί της Μπέρμιγχαμ για την 29η αγωνιστική της Championship.

Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε στον αγώνα στο 72' και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή από αριστερά και με δεξί πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Τζόλη από τα τέλη Αυγούστου, όταν είχε σκοράρει για την Τβέντε όπου ήταν δανεικός πριν από τον τραυματισμό του. Το προηγούμενο τέρμα του για τη Νόριτς ήταν τον Αύγουστο του 2021 για το League Cup.

Στον αγώνα άρχισε βασικός ο Δημήτρης Γιαννούλης για τα "καναρίνια" κι έγινε αλλαγή στο 76'.

Σημειώνεται ότι τα άλλα δύο γκολ της Νόριτς σημείωσε ο Μαρσελίνο Νούνιες, με το πρώτο εξ αυτών να είναι ένα εκπληκτικό βολέ χωρίς η μπάλα να σκάσει κάτω, που θα είναι υποψήφιο για το καλύτερο γκολ της σεζόν.

TAGS ΑΓΓΛΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΖΟΛΗΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΝΟΡΙΤΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ