ΑΓΓΛΙΑ

Νόριτς - Μπέρμιγχαμ 2-0: Ασίστ ο Γιαννούλης στην επιστροφή στις νίκες

Ο Δημήτρης Γιαννούλης με τη φανέλα της Νόριτς κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι
Ο Δημήτρης Γιαννούλης με τη φανέλα της Νόριτς κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι © 2021 RUI VIEIRA / AP IMAGES

Ο Δημήτρης Γιαννούλης έβγαλε ασίστ στη νίκη της Νόριτς κόντρα στην Μπέρμιγχαμ για την Championship.

Ύστερα από τρεις σερί ήττες κι έναν αποκλεισμό στο League Cup, η Νόριτς επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών με συνεισφορά και του Δημήτρη Γιαννούλη. Το 2-0 επί της Μπέρμιγχαμ για την 9η αγωνιστική της Championship φέρνει τα "καναρίνια" στις ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο.

Ο Έλληνας αριστερός μπακ έβγαλε σέντρα από αριστερά στο 55ο λεπτό και ο Γκαμπριέλ Σάρα από κον΄τα άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Ουί Τζο Χουάνγκ να δημιουργήσει το γκολ του Τζον Ρόου για το τελικό σκορ.