SUPER LEAGUE 2

Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Β' 0-1: Τέταρτο σερί τρίποντο με Βοΐλη

Οι παίκτες του Ολυμπιακού Β' πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Νίκη Βόλου
Οι παίκτες του Ολυμπιακού Β' πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Νίκη Βόλου INTIME

Ο Ολυμπιακός Β' επικράτησε 1-0 της Νίκης Βόλου και πήρε το τέταρτο σερί τρίποντο στην 33η αγωνιστική του α' ομίλου της Super League 2. Ο Βοΐλης πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 55'.

Το διπλό στο Πανθεσσαλικό Στάδιο πανηγύρισε ο Ολυμπιακός Β', ο οποίος επικράτησε 1-0 της Νίκης Βόλου στην 33η αγωνιστική του α' ομίλου της Super League 2. Οι ερυθρόλευκοι έφτασαν τους 48 πόντους και είναι στην 5η θέση στο -3 από την 4η ομάδα του Βόλου.

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς κάποιο σκορ, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για το γκολ. Νωρίς στο β' μέρος στο 54ο λεπτό οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Βοΐλης ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Αποστολίδη, ο οποίος έπεσε σωστά και έκανε το 1-0.

Στο 60ο λεπτό ο Ολυμπιακός Β' έχασε μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματά του με τον Πινακά. Οι γηπεδούχοι επιχείρησαν να γίνουν απειλητικοί με κάποια σουτ, δίχως ωστόσο αποτέλεσμα. Ο κίπερ της Νίκης Βόλου Αποστολίδης έπαιξε για τελευταία φορά, καθώς κρέμασε τα γάντια του

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Κάσσος, Αθανασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Τσουκαλάς, Βασιλείου, Μιράντα, Βλαχομήτρος, Κουσκουνάς.

Ολυμπιακός Β': Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Καρμπόβνικ, Καλογερόπουλος, Νίκολιτς, Μαρίνος, Βοΐλης, Κίτσος, Σουρλής, Πινακάς.