SERIE A

Νάπολι - Έμπολι 0-1: Ο Κοβαλένκο με γκολάρα στο 90+1' ξέρανε τους Ναπολιτάνους

Napoli's Natan covers his face in dejection at the end of the Champions League, Group C, soccer match between Napoli and Union Berlin at the Diego Maradona stadium, in Naples, Italy, Wednesday, Nov. 8, 2023. (AP Photo/Gregorio Borgia) AP

Με τρομερό γκολ του Βίκτορ Κοβαλένκο στο 90+1' η Έμπολι επικράτησε 1-0 της Νάπολι στο "Ντιέγκο Μαραντόνα" και πήρε σπουδαία νίκη.

Ένα μεγάλο διπλό πήρε η Έμπολι στην έδρα της Νάπολι με τον Βίκτορ Κοβαλένκο να πετυχαίνει εντυπωσιακό τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι παρτενοπέι είχαν ευκαιρίες, πίεσαν, αλλά τις σπατάλησαν με αποτέλεσμα να τιμωρηθούν από τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βίκτορ Κοβαλένκο με εντυπωσιακό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε στην ομάδα του ένα σημαντικό τρίποντο που την ανέβασε ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.