EUROPA LEAGUE

Μπάτσκα Τόπολα - Ολυμπιακός: Με 10 οι Πειραιώτες από το 71', αποβολή του Ντόι για φάουλ σε παίκτη που έμπαινε στην περιοχή

PRINT SCREEN

Ο Ανδρέας Ντόη γκρέμισε αντίπαλό του στην προσπάθειά του να τον σταματήσει από το να μπει στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τον Ολυμπιακό με 10 παίκτες από το 71ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε με αβαντάζ δύο γκολ από το 57ο λεπτό όμως η Μπάτσκα Τόπολα δεν άργησε να ξαναμπεί στο ματς, με με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 2-1 στο 63ο λεπτό με τον Τζάκοβατς και να αποκτούν αριθμητικό αβαντάζ λίγα λεπτά αργότερα.

Αυτό έγινε στο 71ο λεπτό όταν ο Ντόη έχασε αντίπαλό του και τον γκρέμισε την ώρα που πήγε να μπει στη μεγάλη περιοχή, με τον Γάλλο διαιτητή να του βγάζει απευθείας κόκκινη κάρτα και να αφήνει με 10 παίκτες την ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ για το τελευταίο 20λεπτο.