CHAMPIONS LEAGUE

Μπαρτσελόνα - Βόλφσμπουργκ: Οι παίκτριες των Καταλανών έκρυψαν τη μπάλα στο τρίτο γκολ

Η Τζένιφερ Ερμόσο πανηγυρίζει γκολ της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Βόλφσμπουργκ στα ημιτελικά του Champions League | 22 Απριλίου 2022 @2022 JOAN MONFORT/AP IMAGES

Η Μπαρτσελόνα ήταν χάρμα ειδέσθαι στο πρώτο μέρος του πρώτου ημιτελικού Champions League γυναικών με αντίπαλο την Βόλφσμπουργκ και φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ την γερμανική ομάδα, με τη φάση του 3-0 να είναι η επιτομή της ομαδικότητας.

Η Μπαρτσελόνα μπήκε στο "Καμπ Νόου" με τον αέρα του ακλόνητου φαβορί απέναντι στην Βόλφσμπουργκ και φρόντισε από το πρώτο κιόλας μέρος να δείξει ποιος είναι το αφεντικό στον πρώτο ημιτελικό του Champions League γυναικών, με τις παίκτριες των Καταλανών να έχουν μόνιμα το πόδι πατημένο στο γκάζι και να σημειώνουν τέσσερα γκολ σε αυτό το διάστημα, με τέσσερις διαφορετικές παίκτριες να βρίσκουν δίχτυα.

Η Μπονματί στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ και η Χάνσεν έκανε το 2-0 με τη συμπλήρωση του δεκαλέπτου, για να έρθει η Ερμόσο στο 33ο λεπτό να γράψει το 3-0 και να πάρει τη σκυτάλη η Πουτέγιας κάνοντας το 4-0 στο 38'.

Όλα τα γκολ των γηπεδούχων ήταν εξαιρετικά, όμως αυτό που ξεχώρισε αναμφίβολα ήταν το τρίτο, με την "Μπάρτσα" να κρύβει τη μπάλα από τη θέα των αντιπάλων τους και τη φάση να ολοκληρώνεται με πανέμορφο πλασέ με το αριστερό από την Ερμόσο έπειτα από αψεγάδιαστο κοντρόλ της μπάλας.