ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μπαρτσελόνα - Γιουβέντους 2-2: Προσωπική υπόθεση του Ντεμπελέ... Κάρι και του Κεν το φιλικό στο Ντάλας

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό στο Ντάλας ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Γιουβέντους, με τον Ντεμπελέ να σκοράρει εις διπλούν και να πανηγυρίζει όπως ο Στεφ Κάρι, ενώ ισάριθμες φορές ισοφάρισε ο Κεν για την "Βέκια Σινιόρα".

Σε προσωπική υπόθεση του Ντεμπελέ και του Κεν εξελίχθηκε το φιλικό ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Γιουβέντους που έληξε με σκορ 2-2 στο Ντάλας, καθώς σκόραραν αμφότεροι εις διπλούν, με τον Γάλλο εξτρέμ των μπλαουγκράνα να μιμείται τον πανηγυρισμό του Στεφ Κάρι.

Με δεξί διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ στο 34' ο Ντεμπελέ, για να ισοφαρίσει με κοντινό πλασέ ο Κεν πέντε λεπτά αργότερα. Ξανά όμως ο Γάλλος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα λίγο πριν το ημίχρονο, αυτή την φορά με το αριστερό πόδι.

Ο Κεν όμως ισοφάρισε εκ νέου στο 52' με δεξί πλασέ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, με το αποτέλεσμα να μην αλλάζει ως το φινάλε της αναμέτρησης.