ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Μουντιάλ 2022, Ολλανδία - Εκουαδόρ: Τα highlights από την ισοπαλία των οράνιε με τους Νοτιοαμερικανούς

@2022 NATACHA PISARENKO/AP IMAGES

Μετά από την εντυπωσιακή πρεμιέρα του κόντρα στο Κατάρ, το Εκουαδόρ έλαμψε και απέναντι στην Ολλανδία, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) σε ένα ματς που κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του.

Η Ολλανδία ήταν το φαβορί στην αναμέτρηση λόγω ονόματος όμως το Εκουαδόρ δικαίωσε όσους πιστεύουν σε αυτό, αφού μετά από την πολύ καλή εμφάνισή του στην πρεμιέρα του Μουντιάλ (νίκη με 2-0 επί του Κατάρ), κοίταξε στα μάτια τους οράνιε.

Η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Χάκπο αλλά εκείνη του Αλφάρο ήταν εκείνη που έχασε τις ευκαιρίες στη συνέχεια, για να πάρει πανάξια το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με το γκολ του Βαλένσια στο 49ο λεπτό.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 - 10:30), Pame Stoixima Pre Game Show (11:30 - 12:00), The Show Must Go On (13:00 - 15:00), Game Night (22:45 - 00:15).

TAGS ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΘΝΙΚΗ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΘΝΙΚΗ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΕΚΟΥΑΔΟΡ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2022 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ