LIGUE 1

Μετς - Λοριάν 1-2: Νίκη με το πρώτο γκολ του Κατσέρη στη Ligue 1

X

Ο Πάνος Κατσέρης έκανε σεφτέ στα γκολ για τη Λοριάν και της έδωσε τη νίκη 2-1 μέσα στην έδρα της Μετς.

Ο Πάνος Κατσέρης σκόραρε για πρώτη φορά με τη φανέλα της Λοριάν και την ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της Ligue 1, ύστερα από την εκτός έδρας νίκη 2-1 επί της Μετς για την 20ή αγωνιστική.

Ο Έλληνας δεξιός φουλ μπακ βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο στο 58ο λεπτό, όταν σε αντεπίθεση των φιλοξενουμένων, ο Αλεξάντρ Ουκιτζά απέκρουσε σουτ του Ζουλιέν Πονκό. Ο Κατσέρης πήρε το ριμπάουντ και από πλάγια θέση και δεξιά σκόραρε σε κενή εστία, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο αγώνας έληξε με άσχημο τρόπο για τον 22χρονο ποδοσφαιριστή πάντως, αφού τραυματίστηκε στο δεξί πόδι στο 88ο λεπτό και έγινε αλλαγή.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

• Στρασμπούρ - Παρί 1-2 (68' Μπακουά / 31' Εμπαπέ, 49' Ασένσιο)
  • Ρεν - Μονπελιέ 2-1 (3' Τεριέ, 48' πέν. Καλιμουεντό / 73' Σαβανιέ)
  • Ναντ - Λανς 0-1 (48' Νταβίντ ντα Κόστα)
  • Μονακό - Χάβρη 1-1 (63' Μπεν Γεντέρ / 65' αυτ. Φοφανά)
  • Λιλ - Κλερμόν 4-0 (10', 38' Ντέιβιντ, 24' Αντρέ, 40' Ζεγκρόβα)
  • Ρεμς - Τουλούζ 2-3 (49' Τέμα, 90+1' Ακιέμε / 11' Μαουισά, 31' Μπαμπίκα, 45+2' πέν. Ντάλινχα)
  • Μετς - Λοριάν 1-2 (22' Ζε / 19' Μπαμπά, 56' Κατσέρης)
  • Μπρεστ - Νις 0-0
  • 04/02 21:45 Λιόν - Μαρσέιγ