CHAMPIONS LEAGUE

Μάντσεστερ Σίτι - Ρεάλ: Ο Φόντεν με κεφαλιά έκανε το 3-1 έπειτα από σέντρα "πάρε - βάλε" του Φερναντίνιο

Ο Φόντεν με κεφαλιά έκανε το 3-1 στο Σίτι - Ρεάλ
Ο Φόντεν με κεφαλιά έκανε το 3-1 στο Σίτι - Ρεάλ PRINT SCREEN

Η Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε ένα ακόμα γκολ κόντρα στη Ρεάλ με τον Φόντεν στο 53'. Ο Άγγλος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε με κεφαλιά από κοντινή απόσταση τον Κουρτουά, έπειτα από γλυκιά σέντρα του Φερναντίνιο από τα δεξιά.

Η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και βρήκε δίχτυα με τον Φόντεν στο 53'. Ο Φερναντινίο, που πέρασε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη θέση του Στόουνς στο δεξί άκρο της άμυνας, έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Άγγλος μεσοεπιθετικός με κεφαλιά από κοντά έκανε το 3-1 για τους πολίτες. Ωστόσο δύο λεπτά μετά οι μερένγκες μείωσαν σε 3-2 με εκπληκτικό γκολ του Βινίσιους.

TAGS CHAMPIONS LEAGUE ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ