LEAGUE CUP

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Ο Καρβάλιο έφερε το ματς στα ίσα με ψύχραιμο διαγώνιο πλασέ

PRINT SCREEN

Η Λίβερπουλ βρέθηκε νωρίς με την πλάτη στον τοίχο από το γκολ του Χάλαντ όμως δεν άργησε να απαντήσει, με τον Καρβάλιο να νικάει τον Ορτέγκα και να ισοφαρίζει σε 1-1 για τους κόκκινους στο 20ο λεπτό.

Το πρώτο τέταρτο του αγώνα άνηκε αποκλειστικά στην Μάντσεστερ Σίτι που σε αυτό το διάστημα βρήκε μάλιστα γκολ με τον συνήθη ύποπτο, Χάλαντ (έκανε το 1-0 στο 10ο λεπτό), όμως η Λίβερπουλ δεν κατέθεσε τα όπλα και έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση.

Αυτή ήρθε στο 20ο λεπτό στην πρώτη της καλή στιγμή στο "Έτιχαντ", με τους παίκτες του Κλοπ να κυκλοφορούν εξαιρετικά τη μπάλα και τον Μίλνερ να βρίσκει στο ύψος του πέναλτι τον Καρβάλιο, που με ψύχραιμο συρτό διαγώνιο πλασέ έγραψε το 1-1.