PREMIER LEAGUE

Μάντσεστερ Σίτι - Γουέστ Χαμ: Άνοιξε το σκορ ο Ντίας, ισοφάρισε ο Αντόνιο

Αντόνιο και Ντε Μπράινε τρέχουν για την μπάλα στο Σίτι - Γουέστ Χαμ για την Premier League.
Αντόνιο και Ντε Μπράινε τρέχουν για την μπάλα στο Σίτι - Γουέστ Χαμ Ⓒ 2021 CLIVE BRUNSKILL/ASSOCIATED PRESS

Η Μάντσεστερ Σίτι στο 30ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ρούμπεν Ντίας, ενώ στο 43ο λεπτό η Γουέστ Χαμ έφερε το ματς στα ίσα με τον Αντόνιο. (VIDEOS)

Ισόπαλο έληξε το ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Γουέστ Χαμ. Στο 30ο λεπτό οι Πολίτες μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Ντε Μπράινε έβγαλε την σέντρα δεξιά και ο Ρούμπεν Ντίας με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Πριν από τη λήξη του ημιχρόνου τα Σφυριά έφτασαν στην ισοφάριση. Ο Φόρναλς γύρισε από τα δεξιά, αρχικά έβαλε το πόδι του ο Λίνγκαρντ και στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Αντόνιο που σκόραρε.