ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μάντσεστερ Σίτι - Ατλέτικο 1-2: Φιλική νίκη των ροχιμπλάνκος στη Νότια Κορέα

Στιγμιότυπο από το φιλικό της Σίτι με την Ατλέτικο στη Νότια Κορέα
Στιγμιότυπο από το φιλικό της Σίτι με την Ατλέτικο στη Νότια Κορέα @ 2023 AHN YOUNG-JOON / AP IMAGES

Η Ατλέτικο νίκησε τη Μάντσεστερ Σίτι σε φιλική αναμέτρηση στη Σεούλ με 2-1, με το σκορ του αγώνα να διαμορφώνεται στο τελευταίο κομμάτι του ματς και αφού οι δύο προπονητές έκαναν μαζικές αλλαγές.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε της Μάντσεστερ Σίτι σε φιλική αναμέτρηση στη Νότια Κορέα με 2-1, σε ένα παιχνίδι που οι Γκουαρδιόλα και Σιμεόνε παρέταξαν τις ομάδες τους με βασικούς ποδοσφαιριστές και προχώρησαν σε αλλαγές στο δεύτερο μέρος.

Μετά τις μαζικές αλλαγές επιτεύχθηκαν τα τρία γκολ του αγώνα. Αρχικά ο Ντεπάι άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό και οκτώ λεπτά μετά ο Καράσκο έκανε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο ΡούμπενΝτίας (που έπαιξε όλο το ματς) στο 85ο λεπτό.