ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λιντς: Δύο γκολ στα τρία πρώτα λεπτά και ρεκόρ ο ΜακΤόμινεϊ

Ο ΜακΤόμινεϊ σκοράρει στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Λέστερ στο Ολντ Τράφορντ στις 20 Δεκεμβρίου του 2020.
Ο ΜακΤόμινεϊ σκοράρει στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Λέστερ MICHAEL REGAN/POOL VIA AP

Μέχρι το 3ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Λιντς, οι κόκκινοι διάβολοι είχαν πάρει προβάδισμα δύο γκολ, χάρη στα τέρματα του ΜακΤόμινεϊ που πέτυχε ρεκόρ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα απέναντι στη Λιντς με δύο γκολ του ΜακΤόμινεϊ στα πρώτα τρία λεπτά της αναμέτρησης. Μάλιστα, έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της Premier League καταφέρνει να σκοράρει δύο φορές μέχρι το 3'.

Συγκεκριμένα, το 1-0 πέτυχε στο 2' με εξαιρετικό σουτ έπειτα από στρώσιμο του Μπρούνο Φερνάντες.

Στο 3ο λεπτό του παιχνιδιού έγινε και το 2-0. Ο Μαρσιάλ έδωσε εξαιρετικά κάθετη πάσα στον ΜακΤόμινεϊ, ο οποίος πλάσαρε τον Μελιέρ.