PREMIER LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Έβερτον: Σεμιναριακή αντεπίθεση και 1-1 από τον Τάουνσεντ που πανηγύρισε αλά Ρονάλντο

Ο Άντρος Τάουσεντ πανηγυρίζει γκολ της Έβερτον κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ | 2 Οκτωβρίου 2021 @2021 DAVE THOMPSON/AP IMAGES

Η Έβερτον ξεδίπλωσε ταχύτατη αντεπίθεση στο 65ο λεπτό και έκανε το 1-1 απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ, με τον Τάουνσεντ να νικάει με σουτ τον Ντε Χέα και να αντιγράφει τον πανηγυρισμό του Ρονάλντο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Μαρσιάλ όμως η Έβερτον δεν πέταξε λευκή πετσέτα και στο 65ο λεπτό έφτασε στην ισοφάριση με υπέροχο τρόπο, στο ματς της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Σε αντεπίθεση που έβγαλαν ταχύτατα οι μπλε του Μέρσεϊσαϊντ, έπιασαν στον ύπνο τους κόκκινους διαβόλους, με τον Άντρος Τάουνσεντ να βρίσκεται σε θέση βολής και να εκτελεί με δεξί συρτό σουτ τον Ντε Χέα.

Μάλιστα, μετά την επίτευξη του γκολ, ο Άγγλος το πανηγύρισε με ιδιαίτερο τρόπο, κάνοντας το χαρακτηριστικό άλμα που συνηθίζει να κάνει μετά τα γκολ του ο Κριστιάνο Ρονάλντο.