CHAMPIONS LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αταλάντα: Το νικητήριο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 81' για τους κόκκινους διαβόλους

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρίζει το γκολ κόντρα στην Αταλάντα
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρίζει το γκολ κόντρα στην Αταλάντα PHOTO CREDITS: © 2021 DAVE THOMPSON / AP IMAGES

Ο Χάρι Μαγκουάιρ με δυνατό σουτ έφερε το παιχνίδι με την Αταλάντα στα ίσια στο 75ο λεπτό, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να ανατρέπει το σκορ στο 81ο λεπτό.

Για ακόμη μία φορά, ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ο άνθρωπος της ανατροπής, ο παίκτης της τελευταίας (περίπου) στιγμής για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αντίπαλος η Αταλάντα, που προηγήθηκε μεν με δύο γκολ διαφορά στο ημίχρονο (0-2), είδε όμως τον Πορτογάλο να ολοκληρώνει την εντυπωσιακή ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με γκολ στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Λουκ Σο έκανε τη σέντρα από τα αριστερά ο Ρονάλντο πετάχτηκε πιο ψηλά απ' όλους και την έστειλε στο βάθος της εστίας του Μούσο για το 3-2.

Λίγα λεπτά νωρίτερα, στο 75' της αναμέτρησης, οι "κόκκινοι διάβολοι" είχαν ισοφαρίσει με τον Μαγκουάιρ με ωραίο σουτ εντός περιοχής. Ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε από την περιοχή και ο Μαγκουάιρ με δυνατό σουτ την έστειλε στο βάθος της εστίας του Μίσο.