PREMIER LEAGUE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ: Ο Ομπαμεγιάνγκ έκανε το 0-1 με πέναλτι

Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει με εκτέλεση πέναλτι για την Άρσεναλ κόντρα στην Γιουνάιτεντ σε παιχνίδι της Premier League την 1η Νοεμβρίου του 2020.
Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει για την Άρσεναλ κόντρα στην Γιουνάιτεντ PAUL ELLIS/POOL VIA AP

Η Άρσεναλ πήρε το προβάδισμα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όταν ο Ομπαμεγιάνγκ ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 69ο λεπτό.

Στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Άρσεναλ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Πογκμπά ανέτρεψε τον Μπεγερίν στην περιοχή.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ομπαμεγιάνκ, ο οποίος έγραψε στο 69' το 0-1 στέλνοντας τον τερματοφύλακα των κόκκινων διαβόλων, Νταβίντ Ντε Χέα, από την άλλη γωνία.