ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός: Ο Σωτηρίου έκανε το 2-1 με εύστοχο πέναλτι

Οι παίκτες της Λουντογκόρετς πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Ολυμπιακό
Οι παίκτες της Λουντογκόρετς πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Ολυμπιακό ΙNTIME

Η Λουντογκόρετς έφτασε πολύ γρήγορα στην ανατροπή του σκορ κόντρα στον Ολυμπιακό αφού μετά το αυτογκόλ του Σεμέδο στο 49' ήρθε και το 2-1 υπέρ των πρωταθλητών Βουλγαρίας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σωτηρίου.

Πολύ άσχημα άρχισε το δεύτερο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό καθώς αν και άρχισε προηγούμενος σε αυτό από το γκολ του Εμβιλά στο 31', πριν το ματς φτάσει στο 60ο λεπτό βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, στο δεύτερο ραντεβού των δύο ομάδων για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η ισοφάριση της Λουντογκόρετς ήρθε στο 49' με το αυτογκόλ του Σεμέδο ενώ στο 57' έφερε τούμπα το ματς. Ο Ντεσπότοβ τσίμπησε τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού και ανατράπηκε από μαρκάρισμα του Ανδρούτσου, με τον Σωτηρίου να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να νικάει τον Τζολάκη για να γράψει το 2-1.