ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός: Αποβλήθηκε στο 86' ο Μπα και άφησε με 10 παίκτες τους ερυθρόλευκους

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός για τον τρίτο προκριματικό του Champions League | 10 Αυγούστου 2021 INTIME

Ο Ολυμπιακός έμεινε με 10 παίκτες κόντρα στην Λουντογκόρετς λίγο πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου και με το σκορ στο 2-2, με τον Μπα να κάνει φάουλ στον Ντεσπότοβ και να αντικρίζει δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Αραμπί για να κάνει το 2-2 στο 68', όμως ενώ πάλευε για το τρίτο γκολ που θα του έδινε την πρόκριση, ατύχησε να μείνει με 10 παίκτες λίγο πριν το φινάλε.

Συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό, με τον Μπα να κάνει φάουλ στον Ντεσπότοβ στη σέντρα και να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για να αφήσει τους πρωταθλητές Ελλάδας με 10 παίκτες σε ένα κρίσιμο σημείο της αναμέτρηση στο πλαίσιο του τρίτου προκριματικού γύρου του Champions League.

Με δεδομένο μάλιστα πως η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς αποκλείστηκε στο φινάλε από την Λουντογκόρετς και δεν θα συνεχίσει στο Champions League, ο Σενεγαλέζος στόπερ θα χάσει το πρώτο ματς του Ολυμπιακού απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας για τα play offs του Europa League, που είναι προγραμματισμένο για την επόμενη Πέμπτη (19/8).