LIGUE 1

Λοριάν - Μονακό 2-2: Στοπ στο 90+8' στους πρωτοπόρους Μονεγάσκους

Οι παίκτες της Λοριάν πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στην Παρί για τη Ligue 1 2022-2023 στο "Μουστουάρ", Λορένη | Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2022 © 2022/JEREMIAS GONZALEZ/AP IMAGES

Η Μονακό έχασε δύο βαθμούς στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τη Λοριάν να ισοφαρίζει σε 2-2 στην τελευταία φάση του αγώνα.

Η Μονακό δέχθηκε το πιο γρήγορο γκολ της σεζόν, δέχθηκε γκολ στην τελευταία φάση κι έτσι καθηλώθηκε στο 2-2 με αντίπαλο τη Λοριάν στο "Μουστουάρ" για την 5η αγωνιστική της Ligue 1.

Ο Αϊγεγκούν Τοσίν άνοιξε το σκορ έπειτα από 93 δευτερόλεπτα αγώνα. Οι παίκτες του Άντι Χίτερ πήραν την κατοχή της μπάλας και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Αντρέι Γκολοβίν άμεσα. Η είσοδος του Φολάριν Μπαλόγκουν στο 66' οδήγησε στο πρώτο γκολ του Αμερικανού επιθετικού με τους Μονεγάσκους τρία λεπτά αργότερα.

Η ανατροπή όμως δεν οδήγησε στη νίκη. Οι γηπεδούχοι αν και χωρίς πολλές ευκαιρίες βρήκαν κι αυτοί "χρυσή" αλλαγή, τον Μπενζαμέν Μεντί, που επέστρεψε έπειτα από 763 μέρες κι έβγαλε τη σέντρα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων για το γκολ του Ρομέν Φεβρ.