PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Τσέλσι: Ο Χάβερτς νίκησε τον Άλισον με υπέροχη κεφαλιά και έκανε το 1-0 για τους μπλε

Ο Κάι Χάβερτς σκοράρει κόντρα στη Λίβερπουλ σε ματς πρωταθλήματος
Ο Κάι Χάβερτς σκοράρει κόντρα στη Λίβερπουλ GLOMEX/COSMOTE TV

Η Τσέλσι πάγωσε το Άνφιλντ στο 22ο λεπτό, με τον Χάβερτς να νικάει με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά τον Άλισον και να κάνει το 1-0 για τους μπλε απέναντι στην Λίβερπουλ στο μεγάλο ματς της 3ης αγωνιστικής της Premier League.

Το μεγάλο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής της Premier League βρήκε την Λίβερπουλ να μπαίνει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να έχει τις δύο πρώτες καλές στιγμές στο πρώτο 10λεπτο με τους Έλιοτ και Χέντερσον, όμως ήταν η Τσέλσι εκείνη που χτύπησε πρώτη και μπήκε μπροστά στο σκορ.

Αυτό έγινε στο 22ο λεπτό μέσα από στημένη φάση: ο Ρις Τζέιμς εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Χάβερτς πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι για να γράψει το 1-0 για τους μπλε με άπιαστη κεφαλιά που "κρέμασε" τον Άλισον.