PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Τότεναμ: Ο Κλοπ τραυματίστηκε στην κούρσα του προς τον 4ο διαιτητή για διαμαρτυρία έπειτα απ' το 4-3

TWITTER

Ο Γιούργκεν Κλοπ ξέσπασε προς τον 4ο διαιτητή έπειτα από το 4-3 του Ντιόγκο Ζότα για τη Λίβερπουλ, όμως υπέστη... μυικό τραυματισμό!

Ο Γιούργκεν Κλοπ ήταν ο τελευταίος άνθρωπος στο "Άνφιλντ" που πανηγύρισε το νικητήριο γκολ του Ντιόγκο Ζότα στο φινάλε θρίλερ του αγώνα με την Τότεναμ. Ο Πορτογάλος επιθετικός έκανε το 4-3 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, απάντησε στην ισοφάριση του Ρισάρλισον ένα λεπτό νωρίτερα και έδωσε τη νίκη στη Λίβερπουλ, όμως αυτό δεν αρκούσε στον Γερμανό προπονητή.

Με την επίτευξη του τέρματος, ο Κλοπ έτρεξε προς τον 4ο διαιτητή Τζον Μπρουκς για να διαμαρτυθεί για τις διαιτητές αποφάσεις. Πρώτος διαιτητής ήταν ο Πολ Τίερνι, με τον οποίο είχε προηγούμενα και το 4-3 οδήγησε στο ξέσπασμα του προπονητή της Λίβερπουλ.

Η ένταση με την οποία άρχισε το τρέξιμο ο Κλοπ όμως οδήγησε και σε μυικό τραυματισμό του, κάτι που αισθάνθηκε αφότου έφυγε από τον Μπρουκς, με συνέπεια να κουτσαίνει όταν πήγε να συγχαρεί τους παίκτες του για το γκολ.