ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Λίβερπουλ: Το αποθεωτικό τιτίβισμα των ρεντς με την selfie των Τσιμίκα, Άλισον

ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΤΟ TWITTER

Οι Κώστας Τσιμίκας και Άλισον Μπέκερ έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της Λίβερπουλ κατά τη διάρκεια των πέναλτι στον τελικό του FA Cup κόντρα στην Τσέλσι και γνώρισαν την αποθέωση από τον επίσημο λογαριασμό των κόκκινων στο φινάλε του ματς.

Ο τελικός του FA Cup δεν ανέδειξε νικητή ούτε στα 90 λεπτά ούτε και στο ημίωρο της παράτασης, για να έρθουν τα πέναλτι και να κρίνουν τα πάντα, με τους Κώστα Τσιμίκα και Άλισον να είναι οι μπροστάρηδες στην ορμητική επίθεση της Λίβερπουλ με την οποία έριξε στο καναβάτσο και άφησε αναίσθητη την Τσέλσι.

Αρχικά, ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας απέκρουσε την εκτέλεση του Μέισον Μάουντ στο έβδομο χτύπημα των μπλε στη ρωσική ρουλέτα και ακολούθως πήρε τη σκυτάλη ο διεθνής αριστερός μπακ, που νίκησε τον Μεντί και υπέγραψε τη νίκη των κόκκινων με 6-5 που τους χάρισε το 8ο Κύπελλο Αγγλίας στην ιστορία τους.

Οι δύο παίκτες γνώρισαν την αποθέωση από τους συμπαίκτες τους για την καθοριστική συμβολή τους στην κατάκτηση του δευτέρου τροπαίου μέσα στη σεζόν για τους κόκκινους ενώ λίγο μετά το φινάλε του τελικού είχαν την τιμητική τους, με τον επίσημο λογαριασμό της Λίβερπουλ στο Twitter να ανεβάζει κοινή selfie φωτογραφία τους και να τους χαρακτηρίζει "οι ήρωές μας στα πέναλτι".

TAGS ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΜΙΚΑΣ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΓΓΛΙΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ THE PREMIER GREEKS ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ