ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Λίβερπουλ - Νόριτς: Ο Τσιμίκας έβγαλε ασίστ με κεφαλιά για την ισοφάριση από τον Μανέ

Ο Κώστας Τσιμίκας πανηγυρίζει με τον Μανέ το γκολ του δεύτερου κόντρα στη Νόριτς PRINT SCREEN

Ο Κώστας Τσιμίκας ήταν εξαιρετικός στο ματς με την Νόριτς και επιβραβεύτηκε στο 64ο λεπτό, όταν βρήκε με κεφαλιά τον Μανέ και ο Σενεγαλέζος με εκπληκτικό γυριστό σουτ νίκησε τον Γκαν για να γράψει το 1-1 για λογαριασμό της Λίβερπουλ.

Η Λίβερπουλ βρέθηκε πίσω στο σκορ στην αρχή του δευτέρου μέρους απέναντι στην Νόριτς με το γκολ του Ράσιτσα, όμως στο 64ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα, με τον Κώστα Τσιμίκα να έχει καθοριστική συμμετοχή στο 1-1 των κόκκινων.

Μετά από σέντρα εκτός περιοχής, ο διεθνής μπακ που είχε προωθηθεί έβγαλε ασίστ με το κεφάλι για τον Μανέ και ο Σενεγαλέζος με εντυπωσιακό τρόπο γύρισε το κορμί του, για να πιάσει το σουτ και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της Νόριτς για το 1-1.

TAGS ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΑΓΓΛΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ PREMIER LEAGUE THE PREMIER GREEKS ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΜΙΚΑΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ