ΓΑΛΛΙΑ

Λιόν - Μονακό: Ο Ντεπάι σκόραρε και αφιέρωσε το γκολ στον Φαν Ντάικ

Ο Μέμφις Ντεπάι σκόραρε στην αναμέτρηση της Λιόν απέναντι στον Μονακό και αφιέρωσε το γκολ στον Φαν Ντάικ, ο οποίος θα χειρουργηθεί στον χιαστό.
Ο Μέμφις Ντεπάι σκόραρε απέναντι στον Μονακό και αφιέρωσε το γκολ στον Φαν Ντάικ GLOMEX

Η Λιόν έκανε το 1-0 στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μονακό χάρη σε γκολ του Ντεπάι, ο οποίος αφιέρωσε το γκολ στον συμπατριώτη του, Βίρτζιλ Φαν Ντάικ. (VIDEO)

Η Λιόν κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στην αναμέτρηση με την Μονακό στο 12ο λεπτό. Σε μία αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Αουάρ βρήκε μέσα στην περιοχή τον Ντεπάι, ο οποίος έγραψε με σουτ το 1-0.

Μάλιστα, ο Ντεπάι στράφηκε προς την κάμερα και αποκάλυψε μία μπλούζα, η οποία έγραφε "Βίρτζιλ αδερφέ μου μείνε δυνατός". Ο Φαν Ντάικ τραυματίστηκε σοβαρά στο ντέρμπι της Λίβερπουλ με την Έβερτον και θα χρειαστεί να περάσει από την πόρτα του χειρουργείου για ζημιά στον χιαστό.