LIGUE 1

Λανς - Ανζέ 3-0: Προσπέρασε τη Μαρσέιγ με ήρωα τον Οπέντα

Οι παίκτες της Λανς πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Μαρσέιγ
Οι παίκτες της Λανς πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στη Μαρσέιγ 2022 AP PHOTO/DANIEL COLE

Ο Λοΐς Οπέντα σημείωσε άλλα δύο γκολ για τη Λανς και την οδήγησε στη νίκη με 3-0 επί της ουραγού Ανζέ και στην προσπέραση της Μαρσέιγ στη 2η θέση της Ligue 1.

Ο Λοΐς Οπέντα ήταν ο πρωταγωνιστής σε ακόμα ένα παιχνίδι της Λανς και με δύο τέρματα την οδήγησε στη νίκη 3-0 επί της ουραγού Ανζέ και στην προσπέραση της Μαρσέιγ στη 2η θέση της Ligue 1 ύστερα από 28 αγωνιστικές.

Το παιχνίδι τελείωσε ουσιαστικά μέσα σε 20 λεπτά, με τους γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι εξ αρχής και στο 26' να ανοίγουν το σκορ με τον Σεκό Φοφανά. Τη σκυτάλη ανέλαβε ο Βέλγος επιθετικός, ο οποίος πέτυχε το 13ο τέρμα του στην κατηγορία στο 30ό λεπτό και με την έναρξη του 2ου μέρους ολοκλήρωσε μια απίθανη συνεργασία για το τελικό 3-0.