ΛΑΜΙΑ

Λαμία - Εθνικός Άχνας 2-2: Ισόπαλη στο πρώτο φιλικό

Οι παίκτες της Λαμίας πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης
Οι παίκτες της Λαμίας πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης EUROKINISSI

Η Λαμία πραγματοποίησε το πρώτο φιλικό προετοιμασίας της για τη νέα σεζόν αντιμετωπίζοντας τον Εθνικό Άχνας, σε ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο 2-2.

Το πρώτο της φιλικό προετοιμασίας έδωσε η Λαμία. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου αντιμετώπισε τον Εθνικό Άχνας, σε ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Η Λαμία ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Τζανετόπουλου. Οι Κύπριοι απάντησαν στο 13ο με σκόρερ τον Μάριο Ηλία.

Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου πήραν ξανά το προβάδισμα, με τον Ελευθεριάδη να σκοράρει έπειτα από ασίστ του Γκέντσογλου. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ξανά με τον Ζάκπα στο 43ο λεπτό.

Η αρχική 11άδα: Σαράνοβ, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Aντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκέντσογλου, Γκούγκα, Τιρόνε, Μανούσος, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς.

Η 11άδα του β΄ημιχρόνου: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Βύντρας, Μαζουλουξής, Σαραμαντάς, Τρούμπουλος, Νούνεζ, Καραμάνος, Μανουσάκης, Τσούκαλος, Γκούγκα.

Ακόμη έπαιξαν και οι Νικολόπουλος, Μαργαρίτης.