CONFERENCE LEAGUE

Κοπεγχάγη - ΠΑΟΚ: Ασίστ από τον Ζίβκοβιτς και το 0-1 με κεφαλιά από τον Σίντκλεϊ

Ο Σίντκλεϊ του ΠΑΟΚ πανηγυρίζει το γκολ επί της Κοπεγχάγης | 21 Οκτωβρίου 2021
Ο Σίντκλεϊ του ΠΑΟΚ πανηγυρίζει το γκολ επί της Κοπεγχάγης | 21 Οκτωβρίου 2021 EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε πολύ γρήγορα το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το 8ο λεπτό, με τον Ζίβκοβιτς να βγάζει σέντρα από τα δεξιά στο 19' και τον Σίντκλεϊ να ανοίγει το σκορ για τον Δικέφαλο από το ύψος της μικρής περιοχής.

Πολύ δυναμικά μπήκε στο ματς με την Κοπεγχάγη ο ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa Conference League, και πριν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο βρέθηκε να έχει τόσο αριθμητικό αβαντάζ όσο και αβαντάζ στο σκορ.

Στο 8ο λεπτό έμεινε με παίκτη περισσότερο λόγω αποβολής του Γκράμπαρα ενώ στο 19' είδε την πίεσή του να καρποφορεί: ο Μπίσεσβαρ άνοιξε στον Ζίβκοβιτς στα δεξιά που έκανε την ενέργεια και τη σέντρα προς τον Σίντκλεϊ, με τον αριστερό μπακ του ΠΑΟΚ να πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.