SUPER LEAGUE 2

Κηφισιά - ΟΦ Ιεράπετρας 1-0: Buzzer Beater στο 90+7' και έξι στα έξι για την ομάδα των Βορείων Προαστίων

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Κηφισιά - Ιεράπετρα
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Κηφισιά - Ιεράπετρα INTIME SPORTS

Η Κηφισιά έκανε το έξι στα έξι επικρατώντας στη Ριζούπολη του ΟΦ Ιεράπετρας με 1-0 με το γκολ του Μαζουλουξή να μπαίνει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων και τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ του σκόρερ.

Μια πολύ σημαντική νίκη, την έκτη σε έξι συνεχόμενα παιχνίδια πήρε η Κηφισιά επικρατώντας 1-0 το ΟΦ Ιεράπετρας στη Ριζούπολη με γκολ σοτυ Μαζουλουξή στο 90+7. Ένα τέρμα που έφερε τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για οφσάιντ και αρκετή ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Οι Κρητικοί είχαν στο πρώτο ημίωρο δοκάρι με τον Μηλιώτη, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και δη προς το τέλος του ματς η Κηφισιά ανέβασε την πίεση της και είχε διπλό δοκάρι στο 85' με τους Πρίτσα και Τετέι.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α (86′ Ποζατζίδης), Γκίνη (64′ Πέιος), Νοικοκυράκης (86′ Παναγιώτου), Παπασάββας, Ταλάλ (78′ Ιατρούδης), Κουϊρουκίδης (78′ Καλλέργης), Τετέι.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ιτσιος (63′ Ζήσης), Ντέτλερ, Κατάλντι (90+4′ Χιμένεθ), Τσορνομάζ, Μηλιώτης (67′ λ.τ Κόλα), Μούλερ (90+4′ Γκόμπερβιλ), Βουό (46′ Μπλανκ Καζάου), Αντερέγκεν.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο της Super League 2