SUPER LEAGUE 2

Κηφισιά - Αιγάλεω 2-0: Τετέι και Καλλέργης της έδωσαν τη δεύτερη νίκη στον Β' όμιλο

Οι παίκτες της Κηφισιάς πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στο Αιγάλεω
Οι παίκτες της Κηφισιάς πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στο Αιγάλεω INTIME

Η Κηφισιά επικράτησε 2-0 του Αιγάλεω για την 2η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2 και έκαναν το δύο στα δύο φτάνοντας τους έξι βαθμούς. Τετέι (54') και Καλλέργης (90+3') τα γκολ.

Η Κηφισιά πανηγύρισε το δεύτερό της τρίποντο σε ισάριθμα παιχνίδια στον Β' όμιλο της Super League 2. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων επικράτησε 2-0 του Αιγάλεω, το οποίο έμεινε στους μηδέν βαθμούς.

Σκορ στο πρώτο μέρος δεν υπήρχε, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το παιχνίδι στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Τετέι με κεφαλιά στο 54ο λεπτό έκανε το 1-0, ενώ στο 90+3' ο Καλλέργης με σουτ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Πέιος, Παπασάββας, Ποζατζίδης, Παναγιώτου, Ταλάλ, Γκίνη, Τετέι.

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Νικολακόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Φουρλάνος, Παπανικόλας, Πολυχρόνης, Τσίτσαρης, Δημούτσος, Κολλάς, Τσιλιγκίρης, Μπαστιάνος.