SUPER LEAGUE 2

Καραϊσκάκης - Ιωνικός: Κάστρο και Πλατέλλας πέτυχαν δύο όμορφα γκολ και έγραψαν το 0-2

Ο Κάστρο σκοράρει στην αναμέτρηση του Ιωνικού με τον Καραϊσκάκη για τη Super League 2.
Ο Κάστρο σκοράρει στην αναμέτρηση του Ιωνικού με τον Καραϊσκάκη GLOMEX

Ο Ιωνικός με δύο όμορφα γκολ του Ματίας Κάστρο στο 27' και του Βαγγέλη Πλατέλλα στο 40' έκανε το 0-2 κόντρα στον Καραϊσκάκη Άρτας στην 19η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Ιωνικός πέτυχε δύο γκολ γράφοντας το 0-2 πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην αναμέτρηση με τον Καραϊσκάκη Άρτας για την 19η αγωνιστική της Super League 2. Στο 27ο λεπτό ο Κάστρο έκανε το 0-1 με ωραία κεφαλιά ψαράκι έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ρόλε.

Στο 40ο λεπτό ο Πλατέλλας εκμεταλλεύτηκε ωραία μπαλιά, έκανε το κοντρόλ πάτησε στην περιοχή και με ένα όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραϊσκάκη για το 0-2.

Photo credits: Glomex printscreen