ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Το πρώτο του γκολ με την Γουινέα πέτυχε ο Καμαρά

Ο Μαντί Καμαρά τρέχει με την στον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό στις 26 Σεπτεμβρίου του 2020.
Ο Μαντί Καμαρά στον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό EUROKINISSI SPORTS

Ο Μαντί Καμαρά πανηγύρισε το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Εθνικής του ομάδας πετυχαίνοντας το νικητήριο τέρμα στην αναμέτρηση της Γουινέας με το Τσαντ. (VIDEO)

Η Γουινέα επικράτησε 1-0 του Τσαντ για τον πρώτο όμιλο των προκριματικών του Κόπα Άφρικα με το νικητήριο γκολ να ανήκει στον Μαντί Καμαρά. Ο μέσος του Ολυμπιακού αγωνίστηκε σε όλο το 90ο λεπτό της αναμέτρησης και στο 45ο λεπτό πέτυχε και ένα τέρμα.

Η άμυνα του Τσαντ έκανε μία κακή απομάκρυνση, έπειτα από ένα γύρισμα από τα δεξιά και ο Καμαρά εκμεταλλεύτηκε το γεγονός για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στην κίνηση νικώντας τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

Με αυτόν τον τρόπο ο ποδοσφαιριστής των ερυθρολεύκων πανηγύρισε το πρώτο του γκολ στην 14η συμμετοχή του με την φανέλα της χώρας του.