ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Καλαμάτα - ΠΑΟΚ: Ο Μπράντον Τόμας βρήκε δίχτυα λίγα λεπτά μετά μετά την είσοδό του στο ματς

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE

Ο Μπράντον Τόμας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα για τον ΠΑΟΚ απέναντι στην Καλαμάρα, με τον φορ του Δικεφάλου να γράφει το 2-0 για την ομάδα του με πλασέ.

Το πρώτο ματς μεταξύ της Καλαμάτας και του ΠΑΟΚ για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας βρήκε την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να έχει το πάνω χέρι, αφού μετά από το γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα με πέναλτι στο 26ο λεπτό, βρήκε ένα ακόμα στο δεύτερο μέρος.

Αυτό είχε την υπογραφή του Μπράντον Τόμας, με τον Ισπανό φορ να περνάει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 75ο λεπτό αντί του Ολιβέιρα και στο 78' να χρίζεται σκόρερ, για να κάνει το 2-0 με πλασέ μετά από ασίστ του Μουργκ και να βάζει βάσεις πρόκρισης στην προημιτελική φάση για τους ασπρόμαυρους ενόψει της ρεβάνς στην Τούμπα.