ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Κ19 Ελλάδα - Ισραήλ 0-1:Φιλική ήττα σε ματς χρήσιμων συμπεσμάτων ενόψει Elite Round

Ο Κούτσιας στο φιλικό της Εθνικής Νέων με το Ισραήλ | 28 Φεβρουαρίου 2023
Ο Κούτσιας στο φιλικό της Εθνικής Νέων με το Ισραήλ | 28 Φεβρουαρίου 2023 INTIME SPORTS

Η Εθνική Νέων γνώρισε φιλική ήττα με 1-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Ισραήλ στο παιχνίδι που διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη παρουσία του Γκουστάβο Πογέτ.

Το σχετικό δελτίο Τύπου αναφέρει:

"Η Εθνική Νέων ηττήθηκε 1-0 από την αντίστοιχη του Ισραήλ σε φιλική αναμέτρηση, η οποία διεξήχθη στο Στάδιο Νέας Σμύρνης. Το Ισραήλ προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με δυνατό σουτ του Μπενιαμίν Ραν από το σημείο του πέναλτι. Στο 15ο λεπτό το σουτ του Χαμζά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μπότη.

Στο 63ο λεπτό η προβολή του Κούτσια από τη μεγάλη περιοχή πέρασε λίγο άουτ και στο 82ο λεπτό το σουτ του Συμεωνίδη σταμάτησε πάνω στη γραμμή ο Λάις.

Την αναμέτρηση στο στάδιο της Νέας Σμύρνης παρακολούθησε και ο προπονητής της Εθνικής Ανδρών Γουστάβο Πογέτ.

Ο προπονητής της Εθνικής Νέων, Τάσος Θέος στο ματς της Ελλάδας με το Ισραήλ | 28 Φεβρουαρίου 2023 INTIME SPORTS

Ο Γκουστάβο Πογέτ στο φιλικό της Εθνικής Νέων με το Ισραήλ | 28 Φεβρουαρίου 2023 INTIME SPORTS

Οι παίκτες της Εθνικής Νέων του Ισραήλ πανηγυρίζουν το γκολ κόντρα στην Ελλάδα | 28 Φεβρουαρίου 2023 INTIME SPORTS

Η σύνθεση της Εθνικής

Μπότης, Τασιούρας (65' Χατζηκυριάκος), Δεληγιάννης (65' Σμυρλής), Προδρομίτης (65' Σταυρόπουλος), Καλογερόπουλος (46' Κεραμίτσης), Νικολάου (46' Συμεωνίδης), Σπυράκος (46' Αδάμ), Κωττάς (65' Γεωργιάδης), Κούτσιας (65' Γκιτέρτσος), Κυριόπουλος (46' Γκούμας), Γκολφίνος (46' Βολάκης)".