EURO

Κ17 Ελλάδα - Ουκρανία 0-2: Ξεκίνησε με ήττα τις υποχρεώσεις της στον Elite Round

Η Εθνική Κ17 ηττήθηκε 2-0 από την Ουκρανία και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις τις στον elite round για τα προκριματικά του Euro U17. Η Ελλάδα αγωνιζόταν με δέκα από το 51'.

Η Εθνική Κ17 υποδέχθηκε στην έδρα της Παναχαϊκής στην Πάτρα την αντίστοιχη ομάδα της Ουκρανίας για την πρώτη αγωνιστική του Group 4 στον elite round για τα προκριματικά του Euro U17.

Η Ελλάδα δεν μπόρεσε να μπει με το δεξί, καθώς ηττήθηκε 2-0 από τους Ουκρανούς, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Ο Ρεντούσκο άνοιξε το σκορ στο 75ο λεπτό, με τον Μποχντάνοβ στο 80' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Η Ελλάδα αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 51ο λεπτό εξαιτίας της αποβολής του Μόκρη.

• ΕΛΛΑΔΑ: Μπελέρης, Κοσίδης, Μόκρης, Μπαταούλας, Βυρσωκινός (63' Φράγκος), Ντάνη (63' Ζουριδάκης), Ελευθεριάδης, Μύθου (85' Σαρρής), Μιχαηλίδης (73' Τζαμάλης), Καραργύρης (46' Μπέρδος), Ντούνγκα
  • ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Μακαρένκο, Σελεκέτα, Τρέτιακ, Ντίτιαρ, Στρίλτσουκ (85' Ρίμπακ), Ολιτσένκο (73' Ντράγκαν), Οζιμάι (89' Κχαλίλοφ), Ρεντούσκο, Μποχντάνοφ, Μπόνταρ (73' Χάρμας), Στεπάνοφ (46' Ντενίσοφ)

4. Ελλάδα 0 (-2)

Στα τελικά προκρίνεται ο πρώτος και οι επτά καλύτεροι δεύτεροι από τα οκτώ Group.