NATIONS LEAGUE

Ιταλία - Βέλγιο: Ο Μπαρέλα νίκησε με σουτ τον Κουρτουά, για το 1-0 της σκουάντρα ατζούρα

Οι παίκτες της Ιταλίας πανηγυρίζουν το γκολ του Νικολό Μπαρέλα κόντρα στο Βέλγιο για το Nations League | 10 Οκτωβρίου 2021 @2021 MASSIMO RANA/POOL PHOTO VIA AP IMAGES

Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου η Ιταλία άνοιξε το σκορ κόντρα στο Βέλγιο στον μικρό τελικό του Nations League, με τον Νικολό Μπαρέλα να στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Τιμπό Κουρτουά με δυνατό συρτό σουτ.

Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο η Ιταλία του Ρομπέρτο Μαντσίνι για να παραβιάσει την εστία του Βελγίου και να πάρει κεφάλι στο σκορ, στη μάχη των δύο ομάδων για την κατάκτηση της 3ης θέσης στη 2η έκδοση του Nations League.

Το 1-0 της σκουάντρα ατζούρα είχε την υπογραφή του σούπερ φορμαρισμένου από την έναρξη της περασμένης σεζόν, Νικολό Μπαρέλα, με τον μέσο της Ίντερ να βλέπει τη μπάλα να στρώνεται στο δεξί πόδι του μετά από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση της μπάλας με το κεφάλι από τον Τίλεμανς, για να νικήσει με συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής τον Τιμπό Κουρτουά.