Ιωνικός - ΠΑΟΚ: Ο Φιλίπε Σοάρες άνοιξε το σκορ με πλασέ μετά από υπέροχη ομαδική προσπάθεια

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ συνεργάστηκαν άψογα στην αριστερή πτέρυγα, με τον Ράφα Σοάρες να μπαίνει στην περιοχή και να γυρνάει τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον Φιλίπε Σοάρες να ακολουθεί τη φάση και να κάνει το 1-0 για τον Δικέφαλο.

Ο Ιωνικός δημιούργησε δύο επικίνδυνες φάσεις στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα στην Νεάπολη, όμως ο ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που βρήκε το γκολ, με τους παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου να κυκλοφορούν εξαιρετικά τη μπάλα στο 27ο λεπτό και να παραβιάζουν την εστία του Χουτεσιώτη.

Ο Ράφα Σοάρες συνεργάστηκε εξαιρετικά με τον Κωνσταντέλια και μπήκε στην περιοχή του Ιωνικού από τα αριστερά, με τον Πορτογάλο να κάνει το γύρισμα στο ύψος της μικρής περιοχής και τον συμπατριώτη του Φιλίπε Σοάρες να την στείλει στα δίχτυα, για να πετύχει το πρώτο του φετινό γκολ με τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του συμμετοχή φέτος ως βασικός και το δεύτερο συνολικά.