CHAMPIONS LEAGUE

Ίντερ - Ατλέτικο: Ο Αρναούτοβιτς δε λάθεψε προ κενής εστίας και έκανε το 1-0

Ο Μάρκο Αρναούτοβιτς
Ο Μάρκο Αρναούτοβιτς 2024 LUCA BRUNO/AP IMAGES

Η Ίντερ άνοιξε το σκορ στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ατλέτικο για τη φάση των 16 του UEFA Champions League όταν ο Μάρκο Αρναούτοβιτς έκανε το 1-0 μπροστά σε ανυπεράσπιστη από τερματοφύλακα εστία των Μαδριλένων.

Η Ίντερ πήρε κεφάλι στο σκορ στο 79ο λεπτό του αγώνα με την Ατλέτικο για τη φάση των 16 του UEFA Champions League, με τον Μάρκο Αρναούτοβιτς να χρίζεται σκόρερ.

Ο Αυστριακός επιθετικός βρέθηκε στο σωστό σημείο την κατάλληλη στιγμή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο Λίνο έκανε μία απέλπιδα προσπάθεια για να αποσοβήσει το γκολ για την Ατλέτικο, ωστόσο δεν μπόρεσε να αποτρέψει την πορεία της προς τα δίχτυα.

Επρόκειτο για μία προσωπική εξιλέωση του Αρναούτοβιτς, ο οποίος είχε τρεις ευκαιρίες για να σκοράρει νωρίτερα και δεν το είχε καταφέρει.