ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Η γκολάρα του Σάλιακα δεν αρκούσε για τη Ζανκτ Πάουλι, ήττα από ασίστ του Νικολάου

TWITTER

Ο Μανώλης Σάλιακας έκανε σεφτέ στα γκολ για τη Ζανκτ Πάουλι με εκπληκτικό γκολ, όμως η Μπράουνσβαϊγκ πήρε τη νίκη με ανατροπή, χάρη σε ασίστ του Γιάννη Νικολάου.

Η Ζανκτ Πάουλι έφτασε κοντά στη νίκη μέσα στο Μπράουνσβαϊγκ για την 11η αγωνιστική της 2. Bundesliga, όμως το εκπληκτικό γκολ του Μανώλη Σάλιακα δεν ήταν αρκετό.

Ο Έλληνας μπακ εκτόξευσε μία βολίδα εκτός περιοχής και από δεξιά στο 68ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με το πρώτο τέρμα του στη σεζόν.

Εννέα λεπτά αργότερα όμως ο Ιμάνουελ Φεράι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολλανδός επιθετικός πήρε την ασίστ από τον ομογενή Γιάννη Νικολάου και ολοκλήρωσε την ανατροπή για το 2-1.

Στους υπόλοιπους Έλληνες της κατηγορίας, ο Ζεμπάστιαν Βασιλειάδης ήταν βασικός και έπαιξε 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα 1-2 της Αρμίνια κόντρα στην Καρλσρούη, με τον Στέφανο Καπίνο εκτός αποστολής.