ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Η γκολάρα του Λυκογιάννη με τη Στουρμ Γκρατς

Λυκογιάννης

Απολαύστε την γκολάρα με την οποία ο Μπάμπης Λυκογιάννης έδωσε τη νίκη στη Στουρμ Γκρατς (1-0) στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Λίντσερ. (video)

H λύτρωση ήλθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για τη Στουρμ Γκρατς και ήλθε από ελληνικά πόδια. Ο Μπάμπης Λυκογιάννης σκόραρε στο 93' της αναμέτρησης με τη Λίντσερ κι έδωσε τη νίκη (1-0) στην ομάδα του στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της αυστριακής Bundesliga.

Ο Έλληνας διεθνής αριστερός μπακ (14 συμμετοχές, έχει γίνει μόνο μία φορά αλλαγή, ενώ έχει σημειώσει πλέον δύο γκολ) σκόραρε με καταπληκτικό βολ πλανέ από το ύψος του πέναλτι. Έτσι, η ομάδα από το Γκρατς ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Έχει πλέον 35 πόντους και είναι στο +1 από τη Ζάλτσμπουργκ, η οποία βέβαια έχει ένα ματς λιγότερο (παίζει την Κυριακή εκτός έδρας με τη Ραπίντ Βιέννης). Απολαύστε το γκολ του 24χρονου διεθνή μπακ στο παρακάτω video.