CHAMPIONS LEAGUE

Γκουαρδιόλα: "Δεν με εξέπληξε η Πόρτο"

Γκουαρδιόλα

Απογοητευμένος με την ήττα από την Πόρτο εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο προπονητής της Μπάγερν Πεπ Γκουαρδιόλα.

Απρόσμενη ήττα υπέστη η Μπάγερν από την Πόρτο 3-1 στο Ντραγκάο στον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ. Καθοριστικό ρόλο στο ματς ήταν τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχε η Πόρτο στο πρώτο δεκάλεπτο όπως παραδέχτηκε και σε δηλώσεις του ο Ισπανός προπονητής της Μπάγερν Πεπ Γκουαρδιόλα.

" Ήταν ένα τυπικό παιχνίδι Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν με εξέπληξε το ξεκίνημα της Πόρτο. Μετά από δέκα λεπτά ήμασταν πίσω στο σκορ 2-0 κάτι που δεν ήταν καλό για μας. Ήξερα ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μία πολύ καλή ομάδα με πολύ καλή επίθεση. Η ποιότητα του αγώνα ήταν στο υψηλότερο επίπεδο.

Έχουμε έξι ημέρες να προετοιμαστούμε για το επόμενο ματς. Το γκολ του Αλκάνταρα είναι σημαντικό αλλά όχι αποφασιστικό. Ο Καζεμίρο και ο Ερέρα έπαιξαν εξίσου καλά. Στο Τσάμπιονς Λιγκ πρέπει να είσαι απόλυτα έτοιμος για να κερδίσεις ένα ματς. Το ματς δεν εξελίχθηκε όπως θέλαμε αλλά επαναλαμβάνω έχουμε έξι ημέρες να προετοιμαστούμε για τον επαναληπτικό".