SERIE A

Γκολ-ποίημα με τακουνάκι από τον Πελεγκρίνι στο ματς της Ρόμα κόντρα στην Βερόνα

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Η Ρόμα άνοιξε το σκορ κόντρα στην Βερόνα στο 36ο λεπτό με αριστουργηματικό τρόπο, με τον αρχηγό της Λορέντσο Πελεγκρίνι να στέλνει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα με φανταστικό τακουνάκι μετά από σέντρα του Κάρσντορπ από τα δεξιά.

Ο Λορέντσο Πελεγκρίνι ήταν εντυπωσιακός στο 5-1 επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας για την πρεμιέρα του Conference League και μπήκε με κεκτημένη ταχύτητα στην αναμέτρηση της Ρόμα με την Βερόνα για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Αυτό φάνηκε στο 36ο λεπτό, με τον Κάρσντορπ να βγάζει σέντρα από τα δεξιά στην αναμέτρηση του Μπεντεγκόντι και τον αρχηγό των Ρωμαίων να έχει μία εκπληκτική έμπνευση, βρίσκοντας τη μπάλα με τακουνάκι και στέλνοντάς την στην αριστερή γωνία της αντίπαλης εστίας για να κάνει το 1-0 για την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο.