ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολ ο Ζαροκώστας στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα Φινλανδίας

TWITTER

Ο Σταύρος Ζαροκώστας σημείωσε γκολ και οδήγησε τη Χάκα στη νίκη 2-1 επί της Ίλβες για την πρεμιέρα της Veikkausliiga.

Ο Σταύρος Ζαροκώστας είχε σκοράρει δύο φορές στα προηγούμενα τρία παιχνίδια της Χάκα για το λιγκ καπ και τώρα έκανε σεφτέ και στο πρωτάθλημα Φινλανδίας. Ο Λάκωνας επιθετικός σκόραρε στη νίκη 2-1 επί της Ίλβες για την πρεμιέρα της Veikkausliiga.

Ο 24χρονος Έλληνας επιθετικός πήρε το ριμπάουντ έπειτα από δοκάρι του Λι Έργουιν στο 32ο λεπτό λεπτό, ανοίγοντας το σκορ στο ντέρμπι. Ο Σκοτσέζος έκανε το 2-0 λίγο αργότερα και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 43' με πέναλτι του Τουόμας Ολίλα.

Το ντεμπούτο του Ζαροκώστα στο πρωτάθλημα Φινλανδίας ολοκληρώθηκε στο 68ο λεπτό, όταν έγινε αλλαγή.