ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ ο Τσέριν στη φιλική νίκη της Σλοβενίας στην Πορτογαλία, έπαιξαν οι Σπόραρ και Βέρμπιτς

Ο Άνταμ Τσέριν INTIME SPORTS

Ο Άνταμ Τσέριν σκόραρε στη νίκη της Σλοβενίας επί της Πορτογαλίας με 2-0, ο Άντραζ Σπόραρ ξεκίνησε βασικός και ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς πέρασε στο ματς ως αλλαγή.

Η Σλοβενία έχει εξασφαλίσει ήδη τη θέση της στα τελικά του Euro 2024 και στο διάλειμμα του Μαρτίου έδωσε φιλικό με την Πορτογαλία.

Ο Ματίας Κεκ κάλεσε τους τρεις Σλοβένους του Παναθηναϊκού, Άνταμ Τσέριν, Άντραζ Σπόραρ και Μπένιαμιν Βέρμπιτς. Οι δύο πρώτοι έπαιξαν βασικοί και ο μέσος του τριφυλλιού άνοιξε το σκορ στο 72ο λεπτό.

Ο Βέρμπιτς πέρασε αλλαγή στο 67ο λεπτό αντί του Λόβριτς και ο Τσέλαρ αντί του Σπόραρ. Οι Σλοβένοι νίκησαν 2-0 της Πορτογαλίας χάρη στο δεύτερο γκολ το Έλσνικ στο 80ο λεπτό.